Doğalgaz Kombi Bakımı Neden Yapılmalı?

Doğalgaz Kombi Bakımı Neden Yapılmalı?

Kombi bakımı cihazın kullanım ömrü ve enerji verimliliği açısından uzun vadede fayda sağlar. Kombileri düzenli olarak bakım yaptırmak cihaza değerli bir yatırım yapmak anlamına gelir.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Yılda bir kez yetkili servis firmaları tarafından yapılması gereken doğalgaz kombi bakımı farklı işlemlerin gerçekleştirildiği bir bakımdır. Isı eşanjörü, elektrik bağlantıları ve contalara kadar bütün önemli kontroller bakım esnasında gerçekleşir.

Kombi bakımı sayesinde kombi doğru basınç ile çalışmaya devam eder. Kombi bakımında yapılanlar arasında hasar görmüş ya da aşınan parçaların değişimi de bulunur. Enerji verimliliğini düşürecek seviyede kirlenmiş parçaların temizliği yapılır. Özetle kombi bakımı sayesinde kombinler daha verimli şekilde çalışabilir.

Kombi Bakımı Sıklığı Ne Olmalıdır?

Kombi bakımının yılda bir kez gerçekleşmesi önerilir. Düzenli bakım kombindeki problemlerin hızlı bir şekilde tespit edilmesini ve giderilmesini sağlar.

Kombi kullanıcıları bakımın gereksiz bir maliyet olduğunu düşünür. Bu düşüncenin doğru olmadığını ise söylemek gerekir. Kombi bakımı esnasında ilerleyen zamanlarda daha yüksek maliyete yol açabilecek hasar ve arızalar tespit edilir. Daha düşük maliyetler ile ortadan kaldırılır.

Kombi bakımı cihazın kullanım ömrünü optimize eder. Eğer kombilerin düzenli olarak bakımı yapılmıyorsa geleceğe yönelik sorunlar yaşanması muhtemeldir.

Düzenli kombi bakımı kombinin garantisinin geçersiz kılınması konusunda da engel olur. Enerji tasarrufu elde ederek daha az fatura ödenmesine yardımcıdır. Uzun ömürlü ve verimli bir çalışma sistemine sahip olmalarına yardımcı olur.

Kombi Bakımı Yapılmadığında Meydana Gelen Problemler

Kombi bakımlarının periyodik aralıklarla yapılmaması çalışma ömrünün kısa olmasına yol açar.  Fabrikasyon değerlerindeki yüksek verimle çalışmaya devam edebilmesi için periyodik aralıklarla bakım yapılması gerekir.

Kombi bakımı yaptırmanın avantajları arasında ekonomik açıdan avantaj sağlamak bulunur. Kombi bakımı için ödemeniz gereken maliyet hasar durumunda ödemeniz gereken maliyetler çok daha düşüktür. Bakımı yapılmayan kombiler ani bozulmalar yaşayabilir. Ani bozulmalar ekstra ve büyük arıza maliyetlerini beraberinde getirir. Kombi bakımı yapılmadığında doğalgaz olması gerekenden daha fazla tüketildiği için yanma ayarında bozulma meydana gelir. Bu durum yaşam alanının yeterince ısınmasını engel olur. Kombi bakımının yapılması can ve mal güvenliğini tehdit altında olmasını engeller.